Windykacja – Litwa

Aby windykacja na Litwie byłą skuteczna musi być zachowana wielopoziomowa procedura, do której przeprowadzenia konieczna jest specjalistyczna wiedza prawnicza dopasowana do rynku litewskiego.

Znajomość języka oraz obowiązujących przepisów prawa krajowego, uzależniają od skuteczności odzyskania długów na Litwie. W sytuacji gdy litewski dłużnik nie płaci liczy się przede wszystkim szybkość i zdecydowane konkretne działanie.

Wieloletnie doświadczenie naszych prawników i negocjatorów pomaga skutecznie prowadzić kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności, zarówno w kraju jak i za granicą, w tym na terenie Litwy. W celu najwyższej skuteczności windykacji do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.


Windykacja na Litwie

 

W ramach współpracy proponujemy podjęcie następujących czynności:

- wezwanie do zapłaty należności – Stanowcze (z zachowaniem wymogów prawa polskiego, jak i litweskiego) przypomnienie o ciążących na kontrahencie obowiązkach może przyczynić się do zapłaty należności przez dłużnika.

- windykacja polubowna (pozasądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot (sprzedaży wierzytelności).

- giełda wierzytelności – rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego wpływu na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

- postępowanie sądowe - w przypadku niemożności dojścia do porozumienia na drodze pozasądowej, pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Najczęściej wybieraną możliwością jest wtedy postaranie się o sądowy nakaz zapłaty, rzadziej wytoczenie dłużnikowi procesu cywilnego. W postępowaniach mamy możliwość wytoczyć następujące postępowania:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem na Litwie lub w Polsce

Windykacja na Litwie na etapie egzekucji komorniczej

– przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego na Litwie, nadzór nad prowadzeniem egzekucji.

- upadłość / bankructwo dłużnika  – Jeżeli dłużnik ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, nasza kancelaria może taką czynność wykonać dla Państwa, a następnie proponujemy nadzór nad przebiegiem tego postępowania oraz weryfikujemy możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik z Litwy nie płaci?

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Weryfikacja sprawy windykacyjnej w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy