Windykacja – Słowenia

Wieloletnie doświadczenie naszych prawników pomaga skutecznie prowadzić kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności, zarówno w kraju jak i za granicą, w tym na terenie Słowenii. W celu najwyższej skuteczności windykacji do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Nasza kancelaria podejmując się windykacji w Słowenii prowadzi działania windykacyjne na etapie polubownym, sądowym, jak i w procesie egzekucji komorniczej. Proponujemy windykację przeciwko słoweńskim przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym.

 

Windykacja w Słowenii

Gdy dłużnik ze Słowenii nie płaci, proponujemy następujące działania windykacyjne:

- wezwanie do zapłaty należności – Stanowcze (z zachowaniem wymogów prawa polskiego, jak i słoweńskiego) przypomnienie o ciążących na kontrahencie obowiązkach może przyczynić się do zapłaty należności przez dłużnika.

- windykacja polubowna (pozasądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot (sprzedaży wierzytelności).

- giełda wierzytelności rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego wpływu na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

- postępowanie sądowe - w tym zakresie mamy kilka możliwych postępowań, wszystko zależy od konkretnego przypadku:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Słowenii lub w Polsce

- egzekucja komornicza – przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego w Słowenii, nadzór nad prowadzeniem egzekucji.

- upadłość / bankructwo dłużnika  – Jeżeli dłużnik ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, nasza kancelaria może taką czynność wykonać dla Państwa, a następnie proponujemy nadzór nad przebiegiem tego postępowania oraz weryfikujemy możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik ze Słowenii nie płaci?

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Weryfikacja sprawy windykacyjnej w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy