Windykacja – Niemcy

Nawet najbardziej zapobiegliwym przedsiębiorcom zdarza się napotkać problemy z otrzymaniem w terminie należnych pieniędzy. Im więcej firm i partnerów handlowych, , tym wyższe prawdopodobieństwo, że natkniemy się w końcu na nierzetelnego klienta, również z terenu Niemiec.

W windykacji w Niemczech ważna jest znajomość języka oraz obowiązujących w tym kraju przepisów. W sytuacji gdy niemiecki dłużnik nie płaci liczy się przede wszystkim szybkość i zdecydowane działanie.

Wieloletnie doświadczenie naszych prawników pomaga skutecznie prowadzić kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności, zarówno w kraju jak i za granicą, w tym na terenie Niemiec. W celu najwyższej skuteczności windykacji do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

 

Windykacja w Niemczech

Odzyskanie pieniędzy od dłużnika z Niemiec wymaga zawsze zdecydowanego i szybkiego działania., proponujemy podjęcie się sprawy wieloetapowo, aby skuteczność była możliwie najwyższa (oczywiście rozważamy sugestie klienta odnośnie prowadzenia windykacji):

- wezwanie do zapłaty należności – Stanowcze (z zachowaniem wymogów prawa polskiego, jak i niemieckiego) przypomnienie o ciążących na kontrahencie obowiązkach może przyczynić się do zapłaty należności przez dłużnika.

- windykacja polubowna (pozasądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot (sprzedaży wierzytelności).

- giełda wierzytelności – rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego wpływu na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

 

Windykacja w Niemczech na etapie postępowania sądowego

- w przypadku niemożności dojścia do porozumienia na drodze pozasądowej, pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Najczęściej wybieraną możliwością jest wtedy postaranie się o sądowy nakaz zapłaty, rzadziej wytoczenie dłużnikowi procesu cywilnego. W postępowaniach mamy możliwość wytoczyć następujące postępowania:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Niemczech lub w Polsce

- egzekucja komornicza – przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego w Niemczech, nadzór nad prowadzeniem egzekucji.

- upadłość / bankructwo dłużnika  – Jeżeli dłużnik ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, nasza kancelaria może taką czynność wykonać dla Państwa, a następnie proponujemy nadzór nad przebiegiem tego postępowania oraz weryfikujemy możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik z Niemiec nie płaci?

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Weryfikacja sprawy windykacyjnej w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy