Windykacja na Słowacji

Windykacja - Słowacja

Windykacja na Słowacji

Windykacją należności zajmujemy się na każdym etapie postępowania, począwszy od wstępnych działań polubownym poprzez zastępstwo w procesie sądowym na Słowacji lub w Polsce o Europejski nakaz zapłaty, jak również współpracujemy z komornikami sądowymi ze Słowacji.

Oczywiście prowadzimy nadzór nad postępowaniem egzekucji komorniczej, aby skuteczność była jak najwyższa. W przypadku gdy dłużnik ogłosił upadłość, reprezentujemy klienta w postępowaniu upadłościowym oraz zgłaszamy wierzytelność w tym postępowaniu.

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w dochodzeniu należności na rynku krajowym i międzynarodowym, w tym windykacji należności na Słowacji. Prowadzimy działania windykacyjne przeciwko firmom słowackim. jak i osobom fizycznym np. Polakom którzy mieszkają lub ukrywają majątek na Słowacji. 

 

Windykacja - Słowacja - Jak skutecznie dochodzić należności na Słowacji?

 

Bardzo ważnym parametrem w skutecznej windykacji jest szybkość podjętych działań i prewencja czyli tzn. dmuchanie na zimne. Według nas najważniejszym jest sprawdzenie kontrahenta słowackiego pod względem możliwości finansowych tj. jego wypłacalności.  Pomagamy w przeprowadzeniu weryfikacji słowackich klientów pod względem wypłacalności przed rozpoczęciem współpracy. A jeżeli już się przydarzy problem z klientem który zwleka z płatnością, należy działać stanowczo i szybko, aby skuteczność była najwyższa, aby było z czego windykować należności ze Słowacji.

 

Windykacja na Słowacji - Pomoc adwokata

 

Aby skuteczności naszych działań windykacyjnych na terenie Słowacji była jak najwyższa podejmujemy współpracę z najlepszymi adwokatami ze Słowacji czy też kancelariami windykacyjnymi działającymi bezpośrednio na rynku lokalnym. Dostosowanie działań prawno-windykacyjnych do prawa lokalnego jest bardzo ważne w procesie dochodzenia należności.

 

Wezwanie do zapłaty dłużnika

 

Nasza kancelaria jest również otwarta na pomoc w wezwaniu dłużnika do zapłaty zgodnie z obowiązującym -  prawem słowackim.

 

Etapy postępowania windykacyjnego na Słowacji

 

W windykacji bardzo ważnym elementem jest złożoność całego procesu windykacyjnego. Naszym zdaniem należy rozpocząć od etapu polubownego - pozasądowego. Staramy się nie generować dla klientów dodatkowych kosztów, co jest związane ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego. Podejmujemy działania negocjacyjne, aby Państwa dłużnik zapłacił należność jak najszybciej. Zweryfikujemy dlaczego dłużnik nie płaci i przedstawimy mu konsekwencje nie regulowania należności. Jeżeli jednak dłużnik nie zamierza dojść do porozumienia proponujemy wszczęcie procedury sądową. Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową przedstawiamy pełne warunki klientowi i za jego zgodą kierujemy sprawę dalej. Po uzyskanym tytule wykonawczym skutecznym na terenie Słowacji wszczynamy egzekucję komorniczą u słowackiego Komornika sądowego.

 

Windykacja na Słowacji - Współpraca z kancelarią adwokacką

 

Współpracujesz lub planujesz współpracować z kontrahentami ze Słowacji lub zdarzył ci się problem ze słowackim dłużnikiem, zapraszamy do współpracy. Na początku współpracy z naszą kancelarią proponujemy wstępną, bezpłatną i niezobowiązującą do zawarcia umowy weryfikację sprawy. Oczywiście weryfikacja jest poufna. Należy przesłać do nas dokumentację w sprawie z opisem sytuacji na jakim jest etapie. Współpracujemy z adwokatami na Słowacji.

Masz pytania w sprawie windykacji na Słowacji – skontaktuj się z nami: +48 71 707 27 27 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.