Sprawy spadkowe Wrocław

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest jedną z najbardziej istotnych dziedzin prawa i dotyczy każdego z nas. W którymś momencie życia spotkamy się ze sprawami spadkowymi.  Nasza kancelaria wychodzi temu naprzeciw i  świadczy pomoc prawną w sprawach dotyczących problematyki tej gałęzi prawa.

W ramach prawa spadkowego prowadzimy między innymi sprawy dotyczące działu spadku oraz zachowku, oczywiście pomagamy również w sprawach  o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy lub na podstawie testamentu.  Pomagamy  w kwestiach związanych z wydziedziczeniem, w sprawach uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia.

Sprawy spadkowe Wrocław

Sprawy spadkowe – dlaczego masz nam zaufać?

Zaangażowanie

W pełni angażujemy się w prowadzenie każdej sprawy z zakresu prawa spadkowego. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i poświęcamy mu należytą uwagę.

Profesjonalizm

Nasze działania są fachowe i rzetelne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie istale aktualizowaną wiedzą na temat obowiązujących przepisów prawnych w tym o prawie spadkowym.

Empatia

Sprawy spadkowe jako związane ze śmiercią najczęściej bliskich osób, stanowią bardzo delikatną materię, dlatego nasi prawnicy okazująKlientom pełne zrozumienie oraz wyrozumiałość.

Sprawy spadkowe Wrocław

W związku z tym, że nasza kancelaria adwokacka jest zlokalizowana we Wrocławiu, najczęściej obsługujemy klientów z Wrocławia i okolic, jednak nie stanowi dla nas problemu realizacja zleceń prowadzenia spraw spadkowych na terenie całej Polski.

Sprawy spadkowe w jakich pomagamy:

Stwierdzenie nabycia spadku

Prowadzimy profesjonalnie postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, które określa krąg osób uprawnionych do dziedziczenia po zmarłej osobie.

Unieważnienie testamentu

Pomagamy w sprawach o unieważnienie testamentu, argumentujemy podniesienie zarzutu jego nieważności i wskazujemy możliwe przyczyny nieważności testamentu.

Dział spadku

Prowadzimy profesjonalnie postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, które określa krąg osób uprawnionych do dziedziczenia po zmarłej osobie.

Przyjęcie i odrzucenie spadku

Przedstawiamy za i przeciw przyjęcia czy odrzucenia spadku. Indywidualnie rozpatrujemy wszystkie strony, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany a także by uniknąć niepotrzebnych problemów.

Zachowek

Zachowek jest świadczeniem ustawowym, określają go przepisy Kodeksu Cywilnego. Zachowek zabezpiecza spadkobierców ustawowych w przypadku pominięcia ich w testamencie.

Wydziedziczenie czy też uznanie osoby nie godnej dziedziczenia

Zagadnienia wydziedziczenia czy też uznania za niegodnego dziedziczenia to niezwykle delikatne kwestie.Wieloletnie doświadczenie pozwala nam stanąć po dwóch stronach sprawy, zarówno po stronie osoby wydziedziczającej jak również chronić osób, które mają zostać wydziedziczone, czy uznane za niegodne.

Sprawy spadkowe - Wrocław – pomoc adwokata

Powierzone nam sprawy prowadzimy kompleksowo i z należytą starannością. Uwalniamy Klientów w tych trudnych chwilach z wielu formalności. Na każdym etapie sprawy dokładamy starań, aby zaproponować najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie danego problemu prawnego.

W ramach usługi:

  • pomagamy skompletować wszelkie potrzebne dokumenty,
  • reprezentujemy w postępowaniach przed sądem;
  • udzielamy ustnych i pisemnych porad prawnych,
  • wytłuszczamy istotne kwestie, między innymi te związane z odpowiedzialnością za długi spadkowe

POTRZEBUJESZ POMOCY ADWOKATA W SPRAWIE SPADKOWEJ?

Skontaktuj się z nami

Tel: (+48) 71 707 27 27

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś z innego miasta lub z zagranicy?

Nie martw się, to dla nas nie problem, pomagamy Klientom z najdalszych części Polski jak również zzagranicy. Świat jest globalną wioską, pomoc przez naszą Kancelarie udaje się z powodzeniem załatwić telefonicznie, poprzez Internet czy za pomocą korespondencji pocztowej, pozwala to uniknąć dodatkowych niepotrzebnych kosztów.