windykacja należności w Norwegii

Windykacja należności w Norwegii

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w dochodzeniu należności na rynku krajowym i międzynarodowym w tym windykacji należności w Norwegii. Prowadzimy polubowne działania windykacyjne przeciwko firmom norweskim jak i osobom fizycznym np. Polakom którzy wyjechali do Norwegii.

  Windykacją zajmujemy się na każdym etapie postępowania, począwszy od działań polubownym poprzez proces sądowy w Norwegii lub w Polsce, jak również współpracujemy z komornikami w Norwegii. Oczywiście prowadzimy nadzór nad postępowaniem egzekucji komorniczej.

Windykacja należności w Norwegii

Jak skutecznie dochodzić należności z Norwegii?

Bardzo ważnym parametrem w skutecznej windykacji jest prewencja i szybkość podjętych działań. Najważniejszym jest sprawdzenie kontrahenta norweskiego pod względem wypłacalności. Nasza kancelaria pomaga w weryfikacji klientów ze Skandynawii pod względem wypłacalności przed rozpoczęciem współpracy. A jeżeli już się przydarzy problem z klientem który zwleka z płatnością należy działać stanowczo i szybko, aby skuteczność była najwyższa.

Prawnik z Norwegii

Dla podniesienia skuteczności naszych działań podejmujemy współpracę z najlepszymi adwokatami z Norwegii czy też kancelariami windykacyjnymi. Dostosowanie działań prawno-windykacyjnych do prawa lokalnego jest bardzo ważne w procesie dochodzenia należności.

Wezwanie do zapłaty dłużnika z Norwegii

Nasza kancelaria jest również otwarta na pomoc w skutecznym wezwaniu dłużnika do zapłaty zgodnie z prawem norweskim.

Windykacja należności w Norwegii - Etapy postępowania windykacyjnego

W windykacji bardzo ważnym elementem jest złożoność całego procesu windykacyjnego. Naszym zdaniem należy rozpocząć od etapu polubownego - pozasądowego. Dla naszych klientów staramy się nie generować kosztów co jest związane ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego. Podejmujemy działania negocjacyjne, aby Państwa dłużnik zapłacił należność jak najszybciej. Jeżeli jednak dłużnik nie zamierza dojść do porozumienia wszczynamy procedurę sądową, oczywiście po wcześniejszej zgodzie wierzyciela. Po uzyskanym tytule wykonawczym skutecznym na terenie Norwegii wszczynamy egzekucję komorniczą u Komornika sądowego.

Współpraca z kancelarią adwokacką w windykacji należności

Na początku współpracy z naszą kancelarią proponujemy wstępną, bezpłatną i niezobowiązującą do zawarcia umowy weryfikację sprawy. Oczywiście weryfikacja jest poufna. Należy przesłać do nas dokumentację w sprawie z opisem sytuacji na jakim jest etapie.

 

Masz pytania w sprawie windykacji w Norwegii – skontaktuj się z nami: +48 71 707 27 27