Windykacja we Włoszech

Windykacja - Włochy

Jak skutecznie windykować we Włoszech?

Problem z nieregulowaniem zobowiązań przez Włoskich dłużników jest nagminne. Jak w życiu Włochom się nie śpieszy, tak też jest w płatnościach. Kontrahentom często trzeba „przypominać” o spłacie zadłużenia.

Windykacja we Włoszech - pomoc prawna na każdym etapie windykacji


Posiadamy wieloletnie doświadczenie w windykacji należności międzynarodowych, w tym od kontrahentów włoskich. W pierwszej kolejności należy wezwać dłużnika do zapłaty należności, wezwanie od adwokata specjalizującego się w tej materii będzie najskuteczniejsze.  Nasza kancelaria adwokacka współpracuje z jedną z największych międzynarodowych giełd wierzytelności, wpis na taką ogólnodostępną giełdę dobrze wpływa na zmobilizowanie dłużnika do uregulowania należności. Proponujemy kontakt pośredni i bezpośredni w ramach windykacji. W przypadku braku dojścia do porozumienia, proponujemy skierowanie sprawy na drogę postępowanie sądowego.

 


WINDYKACJA WE WŁOSZECH

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA


 

Windykacja we Włoszech na etapie postępowania sądowego

W przypadku problemów z włoskimi  dłużnikami proponujemy kilka możliwości prowadzenia postępowania sądowego. Współpracujemy z adwokatami we Włoszech za pośrednictwem których możemy skierować sprawę do sądu bezpośrednio we Włoszech. Często lepszym rozwiązaniem jest skierowanie pozwu do sądu w Polsce, np. o europejski nakaz zapłaty, lub o zwykły nakaz zapłaty, a następnie o europejski tytuł egzekucyjny. Wybór postępowania jest zależny od dokumentacji w sprawie i jest bardzo złożony. Oczywiście proponujemy wstępna analizę takiej sprawy. Po uzyskaniu postanowienia sądu, wyroku, nakazu zapłaty, ENZ, ETE, gdy dłużnik w dalszym ciągu nie reguluje zobowiązań kierujemy sprawę do egzekucji komorniczej.

 

Egzekucja komornicza we Włoszech

Windykacja we Włoszech na etapie egzekucji komorniczej wszczyna Wierzyciel. Podstawą skierowania egzekucji do majątku dłużnika jest tytuł wykonawczy zasądzający pewne i wymagalne roszczenie pieniężne. Włochy są partnerem w ramach projektu EJE ( Egzekucja Sądowa w Europie), którego celem jest poprawa egzekucji wyroków sądowych w Europie. We Włoszech przeprowadzenie egzekucji komorniczej dłużnika występuje przymus adwokacki, czyli jesteśmy zobligowani do wynajęcia adwokata włoskiego. Oczywiście współpracujemy z włoskimi adwokatami.

 


Windykacja - Włochy - pomoc adwokata

 

Nasza kancelaria adwokacka specjalizująca się w windykacji we Włoszech mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy klientów z całego kraju jak i z zagranicy m.in. z Włoch, Niemiec, Belgii oraz Wielkiej Brytanii i Szwecji i innych. Formalności możemy załatwić telefonicznie, zdalnie przez Internet czy też za pośrednictwem poczty / kuriera co pozwoli uniknąć kosztownych podróży do Polski. Adwokat kompleksowo przeprowadzi całą procedurę windykacyjną, sądową i egzekucyjną, a w przypadku ogłoszenia upadłości dłużnika, zgłosi wierzytelności w postępowaniu upadłościowym we Włoszech i będzie prowadzić nadzór nad tym postępowaniem.