Windykacja – Belgia

Szukasz adwokata zajmującego się sprawami windykacji należności w Belgii?
Masz problem z niezapłaconymi fakturami?
Chcesz sporządzić pisemne wezwanie dla dłużnika do zapłaty należności pod rygorem podjęcia działań na drodze sądowej?

Windykacja należności w Belgii

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w windykacji należności na rynku krajowym i międzynarodowym, w tym odzyskiwaniu należności w Belgii. Nasze działania są skierowane przeciwko osobom fizycznym jak i belgijskim przedsiębiorcom.

Windykacją należności zajmujemy się kompleksowo, począwszy od działań polubownych, aby nie zepsuć polityki sprzedaży naszym klientom poprzez bardziej restrykcyjne działania. Współpracujemy w Belgii z kancelariami windykacyjnymi i adwokackimi.

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Windykacja w Belgii - zacznij od wezwania do zapłaty

Prowadząc windykację w Belgii, musimy zgodnie z obowiązującym prawem wezwać dłużnika do zapłaty, wysyłając lub dostarczając dłużnikowi wezwanie do zapłaty. Wezwanie to może mieć formę pisemną, które musi być dostarczone dłużnikowi.  Przepisy belgijskie określają również o informacjach, które muszą zostać uwzględniona w wezwaniu, by potwierdzić jego prawną skuteczność. Niezałączenie tych ważnych danych powoduje, że wezwanie do zapłaty nie posiada mocy prawnej.

Postępowanie sądowe przeciwko dłużnikom z Belgii

Dłużnik nie płaci dalej? Proponujemy skierowanie sprawy do sądu. W tym przypadku mamy kilka możliwości postępowań:

  • postępowanie w sprawie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Belgii

Egzekucja komornicza w Belgii

W przypadku gdy spór jest rozstrzygany sądowo z chwilą zakończenia postępowania sądowego zostają do wykonania dwie czynności. Pierwszą jest wydanie orzeczenia przez sąd – wyroku, nakazu zapłaty, europejskiego nakazu zapłaty czy europejskiego nakazu zabezpieczenie. Drugą moim zdaniem trudniejszą jest faktyczne wykonanie tego orzeczenia, czyli wyegzekwowanie należności od dłużnika.

Egzekucja komornicza jest etapem postępowania, w którego toku komornicy sądowi wykonują orzeczenia wydane przez sądy, jeżeli dłużnik (pozwany) nie zastosuje się dobrowolnie do tego rodzaju orzeczenia lub decyzji w terminie ustawowym lub sądowym.

W celu przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego składamy wniosek egzekucyjny do komornika sądowego zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa. Musimy zweryfikować to w jakim języku składamy wniosek i dokumenty, może to być język francuski, holenderski bądź niemiecki. Nasza kancelaria oczywiście dla klienta wykonuje takie czynności kompleksowo wraz z nadzorem nad takim postępowaniem.

Dłużnik z Belgii – chętnie pomożemy

Masz problem z dłużnikiem z Belgii, na początku współpracy z naszą kancelarią proponujemy wstępną, bezpłatną i niezobowiązującą do zawarcia umowy weryfikację sprawy. Oczywiście weryfikacja jest poufna. Należy przesłać do nas dokumentację w sprawie z opisem sytuacji na jakim jest etapie.

Masz pytania w sprawie windykacji w Belgii – skontaktuj się z nami: +48 71 707 27 27 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kancelaria adwokacka adw. Ewa Wąsowicz

 

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy