Odszkodowanie za służbę wojskowa w stanie wojennym

Odszkodowanie za służbę wojskową w PRL (w stanie wojennym)

Przymusowa służba wojskowa  - każdy wcielony w PRL do wojska z przyczyn politycznych ma prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia

 

 

Opozycjoniści wcielani w PRL do wojska pod pozorem powszechnego obowiązku obrony mogą ubiegać się o odszkodowanie czy zadośćuczynienie tylko za taką służbę od listopada 1982 r. do lutego 1983 r.

 

 

PRZYMUSOWA SŁUŻBA WOJSKOWA W PRL - ODSZKODOWANIE

 

Osobie, która w okresie od dnia 1 listopada 1982 r. do dnia 28 lutego 1983 r. pełniła czynną służbę wojskową, do której odbycia została powołana za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego, przysługuje od Skarbu Państwa odszkodowanie za poniesioną szkodę i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę – tak mówi art. 8a ustawy  o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

Odszkodowanie za internowanie poprzez przymusową służbę wojskową przysługuje ok. 1600 działaczom zdelegalizowanej „Solidarności” w okresie stanu wojennego, którzy od listopada 1982 r. do lutego 1983 r. odbywali przymusową służbę wojskową. Trafiali oni nie do zwykłych jednostek, ale do tzw. wojskowych obozów specjalnych (m.in. w Chełmnie nad Wisłą, Czerwonym Borze, Trzebiatowie, Rawiczu, Unieściu, Budowie, Dęblinie i Czarnym).  

 


Osobom poddanym represjom należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie

 

W czasach PRL Ty albo bliska Ci osoba była poddawana represjom? Dochodź swoich praw i uzyskaj należne często wysokie odszkodowanie.

 


 

KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ - 726 670 454

 

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie za represje w czasach PRL.

Pamiętaj, że nie musisz działać na własną rękę, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata.

 

Adwokat pomoże w:

  • dokona profesjonalnej weryfikacji sprawy i zweryfikuje czy należy ci się odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za represje,
  • zgromadzi niezbędne dokumenty,
  • przeanalizuje i wyceni wysokości przysługującego odszkodowania i zadośćuczynienia
  • najlepiej przedstawi argumenty, które zwiększą szanse na uzyskanie wysokiego zadośćuczynienia i odszkodowania,
  • przygotuje wniosek i pełną dokumentację złoży w odpowiednim sądzie,
  • będzie reprezentować klienta na każdym etapie postępowania,

 

W przypadku zainteresowania świadczonymi przez nas usługami lub też w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Osobiście prowadzimy sprawy na terenie całej Polski w tym we Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Szczecinie i Katowicach i w wielu innych miastach.

Zapytania w zakresie usług świadczonych w ramach uzyskiwania odszkodowań i zadośćuczynień prosimy kierować:

na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub dzwoniąc pod numer: (+48) 726 670 454 lub (+48) 71 707 27 27