Windykacja w Austrii

Windykacja - Austria

Kancelaria adwokacka prowadzi kompleksową obsługę prawną polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, które świadczą swoje usługi na terenie Austrii w handlu transgranicznym, imporcie i eksporcie towarów, jak również w transporcie. Współpracujemy także z osobami fizycznymi.

Windykacja w Austrii

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w dochodzeniu należności na rynku krajowym i międzynarodowym, w tym prowadzimy  kompleksową windykację należności w Austrii. Proponujemy  działania windykacyjne przeciwko osobom fizycznym zamieszkującym w Austrii, jak również firmom Austriackim.

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Windykacja w Austrii - obsługa prawna na każdym etapie

Windykacją należności w Austrii zajmujemy się na każdym etapie postępowania, począwszy od wstępnych działań polubownym poprzez zastępstwo w procesie sądowym na Austrii lub w Polsce o Europejski nakaz zapłaty, oczywiście współpracujemy w postępowaniu egzekucyjnym z komornikami sądowymi z Austrii. W przypadku gdy dłużnik ogłosił upadłość, reprezentujemy klienta w postępowaniu upadłościowym także zgłaszamy w ich imieniu wierzytelności w postępowaniach upadłościowych w Austrii.

Jak skutecznie windykować należności w Austrii?

Bardzo ważnym parametrem w skutecznej windykacji w Austrii jest szybkość podjętych działań i prewencja czyli tzn. dmuchanie na zimne. Według nas najważniejszym jest sprawdzenie kontrahenta austriackiego pod względem możliwości finansowych tj. jego wypłacalności.  Pomagamy w przeprowadzeniu weryfikacji słowackich klientów pod względem wypłacalności przed rozpoczęciem współpracy. A jeżeli już się przydarzy problem z klientem który zwleka z płatnością należy działać stanowczo i szybko, aby skuteczność była najwyższa, aby było z czego egzekwować należności. Czas ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o windykację swoich należności.

Adwokat z Austrii

Aby skuteczności naszych działań była jak najwyższa podejmujemy współpracę z najlepszymi adwokatami z Austrii czy też kancelariami windykacyjnymi działającymi bezpośrednio na rynku lokalnym. Dostosowanie działań prawno-windykacyjnych do prawa lokalnego - austruackiego jest bardzo ważne w procesie dochodzenia należności.

Wezwanie do zapłaty dłużnika

Nasza kancelaria jest również otwarta na pomoc w wezwaniu dłużnika do zapłaty zgodnie z obowiązującym-  prawem austriackim.

Windykacja w Austrii - Etapy postępowania windykacyjnego

W windykacji bardzo ważnym elementem jest kompleksowość całego procesu windykacyjnego. Naszym zdaniem należy rozpocząć od etapu polubownego - pozasądowego.  Staramy się nie generować dla klientów dodatkowych kosztów, co jest związane ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego. Windykacja w Austrii rozpoczyna się od wysłania pierwszego wezwania do zapłaty i jest prowadzona poprzez bezpośrednie rozmowy z dłużnikiem. Podejmujemy działania negocjacyjne, aby Państwa dłużnik zapłacił należność jak najszybciej. Przeanalizujemy dlaczego dłużnik nie płaci i przedstawimy mu konsekwencje nie regulowania należności. Jeżeli jednak dłużnik nie zamierza dojść do porozumienia proponujemy wszczęcie procedury sądową. Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową przedstawiamy pełne warunki klientowi i za jego zgodą kierujemy sprawę dalej. Po uzyskanym tytule wykonawczym skutecznym na terenie Austrii wszczynamy egzekucję komorniczą u austriackiego Komornika sądowego.

Windykacja w Austrii - Współpraca z kancelarią adwokacką

Współpracujesz lub planujesz współpracować z kontrahentami z Austrii lub zdarzył ci się problem ze austriackim dłużnikiem, zapraszamy do współpracy.

Na początku współpracy z naszą kancelarią proponujemy wstępną, bezpłatną i niezobowiązującą do zawarcia umowy weryfikację sprawy. Oczywiście weryfikacja jest poufna. Należy przesłać do nas dokumentację w sprawie z opisem sytuacji na jakim jest etapie.

Windykacja należności w Austrii - Masz pytania – skontaktuj się z nami: +48 71 707 27 27