Windykacja – Francja

Francuski kontrahent nie płaci faktur?

Nasza kancelaria adwokacka proponuję kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności, zarówno w kraju jak i za granicą, w tym na terenie Francji. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, aby skuteczność windykacji była najwyższa.

Bardzo ważnym czynnikiem w windykacji jest parametr czasu, im szybciej rozpoczniemy działania tym większa możliwość odzyskania wierzytelności.

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Windykacja we Francji

W ramach windykacji we Francji proponujemy przeprowadzenie następujących działań:

- wezwanie do zapłaty – skuteczność wezwania jest zależna od jego profesjonalnego i stanowczego przygotowania, wezwanie musi zostać sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym. Uwidoczniamy dłużnikowi, że zapłata jest jego obowiązkiem, a jej brak wiąże się z określonymi konsekwencjami.

- windykacja polubowna (przesądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot.

- giełda wierzytelności rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego działania na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

- postępowanie sądowe - w tym zakresie mamy kilka możliwych postępowań:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Luksemburgu lub w Polsce

Windykacja we Francji na etapie egzekucji komorniczej

– przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego we Francji, nadzór nad prowadzeniem egzekucji

- upadłość / bankructwo dłużnika – Jeżeli dłużnik z Francji ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, oczywiście zgłoszenie wierzytelności może złożyć nasza kancelaria, następnie nasza kancelaria nadzoruje przebieg tego postępowania oraz weryfikuje możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik z Francji nie płaci?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

Weryfikacja sprawy do windykacji w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy