Gdańsk - Odszkodowanie za represje komunistyczne

Gdańsk - Odszkodowanie za represje komunistyczne - Wyrok

Gdańsk był również dla naszego klienta łaskawy, za jeden dzień pozbawiania wolności udało się uzyskać aż 1427,57 zł odszkodowania i zadośćuczynienie za represje komunistycznej za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

Represjonowany był osadzony w w Więzieniu Karno-Śledczym w Szczecinie.

 


Gdańsk - Odszkodowania za represje komunistyczne

Osoby, które aktywnie przeciwstawiały się reżimowi komunistycznemu, walczyły o niepodległość Polski i zostały osadzone w więzieniach mają prawo uzyskać należną rekompensatę finansową. W latach 1944-1989 wiele osób poddano represjom, takim jak internowanie, przedłużenie służby wojskowej czy nawet pozbawienie wolności, wielu też zostało zamordowanych.

 

Odszkodowanie za represje komunistyczne - pomoc prawna

 

 Byłeś represjonowany? Ktoś z twojej rodziny przeżył represje komunistyczne? A może ktoś ze znajomych nie otrzymał jeszcze zadośćuczynienia i odszkodowania za doznane represje stalinowskie?

Skontaktuj się ze mną, Prowadzę sprawy w całej Polsce, między innymi we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku czy też w Krakowie i w wielu innych miejscowościach.

Z chęcią pomogę uzyskać należne odszkodowanie za represje.

Tel. (+48) 726 670 454 (obsługuję również klientów z zagranicy)

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Gdańsk

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za represje komunistyczne 

Wyrok sądu

 

 


 

Sygn. akt: XI Ko 84/21

 

Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

 

W dniu 7 grudnia 2021 roku

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku IX Wydział Wykonawczy

w składzie przewodniczący SSO IBS

Protokolant:  EB

 

 po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 listopada 2021 roku

w obecności MW prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

 

sprawy z wniosku MN

 o zasądzenie od Skarbu Państwa

zadośćuczynienia i odszkodowania z tytułu pozbawienia wolności EN w sprawie sygnatura akt SR 458/48 Wojskowego Sądu Rejonowego w Szczecinie

na podstawie art. 11 ust 1 w zw. Z art. 8 ust 1 i art. 13 ustawy z dnia 23 lutego 1991 roku o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego (Dz. U. z 2015 r POZ 1583)

 1. ustala kwotę zadośćuczynienia należnego EN od Skarbu Państwa Sądu Okręgowego w Szczecinie za krzywdę wynikom z pozbawienia wolności w sprawie sygnatura akt Sr 458/48 Wojskowego Sądu Rejonowego w Szczecinie w wysokości 250.000 zł zasądza z tego tytułu na rzecz ml kwotę 250.000 zł z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się orzeczenia

2. ustala kwotę odszkodowania należnego EN od Skarbu Państwa Sądu Okręgowego w Szczecinie za krzywdę wynikło pozbawienia wolności w sprawie sygnatura a Sr 458/48 Wojskowego Sądu Rejonowego w Szczecinie w wysokości 32.659 zł i zasądza z tego tytułu na rzeczy EN kwotę 32.659 zł z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się orzeczenia

 3. w pozostałym zakresie wniosek o zadośćuczynienie oddana

4. zostaną za od skarbu państwa sądu okręgowego w Szczecinie na rzecz EN tytułu kosztów ustanowienia pełnomocnika z wyboru kwotę 240 zł

5. kosztami postępowania w sprawie obciąża Skarb Państwa