Dzieci represjonowanych w więzieniu

Dzieci uwięzione z matkami represjonowanymi w czasach komunizmu - OSTATNIA MOŻLIWOŚĆ

UWAGA! To już ostatni dzwonek na zgłaszanie roszczeń przez dzieci uwięzione razem z matkami skazanymi za działalność niepodległościową w czasach PRL, wobec których stwierdzono nieważność orzeczenia przed dniem wejścia w życie ustawy nowelizującej ustawęz dnia 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

OSTATNIA MOŻLIWOŚĆ DOCHODZENIA ODSZKODOWANIA DLA DZIECI OSÓB REPRESJONOWANYCH KTÓRE BYŁY UWIĘZIONE RAZEM Z MATKAMI W WIĘZIENIU

 

28 kwietnia 2021 r

 

Zgodnie z ustawą z dnia 28 marca 2018 r. o zmianie ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (Dz.U. z 2018 r. poz. 727), ogłoszonej dnia 13 kwietnia 2018 r.:

Dziecku matki pozbawionej wolności, wobec której stwierdzono nieważność orzeczenia, które przebywało wraz z matką w więzieniu lub innym miejscu odosobnienia lub którego matka w okresie ciąży przebywała w więzieniu lub innym miejscu odosobnienia, przysługuje od Skarbu Państwa odszkodowanie za poniesioną szkodę i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Kolejne postanowienia w/w aktu stanowią, że w przypadku gdy nieważność orzeczenia stwierdzono przed dniem wejścia w życie ustawy, żądanie odszkodowania lub zadośćuczynienia należy zgłosić w terminie trzech lat od dnia wejścia jej w życie. A ustawa weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. A zatem do 28 kwietnia 2021 r. wszystkie osoby, którym przysługuje takie roszczenie, mają czas na jego zgłoszenie. Po upływie tego terminu, roszczenia te ulegną przedawnieniu.

 

Czasu jest nie wiele skontaktuj się z nami.

 

Oferujemy kompleksową pomoc prawną przy dochodzeniu w/w odszkodowania i zadośćuczynienia od Skarbu Państwa na terenie całej Polski.

 

Zapraszamy do kontakt:

tel. 726 670 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.