Upadłość w Grecji

Upadłość – Grecja – Zgłoszenie wierzytelności

Postępowanie upadłościowe w Gracji można wszcząć wobec przedsiębiorców, osób posiadających osobowość prawną (np. spółek z o.o., S.A) i osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

Upadłość w Grecji

 

W celu wszczęcia postępowania upadłościowego w Grecji należy złożyć odpowiedni wniosek. Wniosek może złożyć dłużnik, wierzyciel posiadający interes prawny lub prokurator.

Upadłość można wszcząć w przypadku gdy dłużnik zaprzestanie realizacji płatności lub też występuje ryzyko braku możliwości spłaty zadłużenia. W skład masy upadłości dłużnika wchodzi cały majątek należący do dłużnika w dniu ogłoszenia upadłości (występują wyjątki dotyczące osób fizycznych).

 

Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym w Grecji

 

Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu muszą odbyć się na piśmie, Wierzyciele muszą zgłosić wierzytelność sekretarzowi ds. upadłości. W zgłoszeniu muszą zostać wskazane podstawy, rodzaj i daty powstania itp., w terminie miesiąca od daty ogłoszenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Biuletynie Pism Sądowych Funduszu Prawników (Deltío Dikastikón Dimosieúseon tou Tameíou Nomikón).

 

Zakończenie postępowania upadłościowego dłużnika

 

Zakończenie postępowania upadłościowego w Grecji znosi się ograniczenia nałożone na dłużnika w postępowaniu upadłościowym, dłużnik odzyskuje prawo do zarządu swoim majątkiem, a każdy  wierzyciel ma prawo wytoczyć powództwo dłużnikowi.

 


WSTĘPNA ANALIZA SPRAWY W NASZEJ KANCELARII JEST BEZPŁATNA


 

Upadłość w Grecji – Pomoc prawna

 

Masz problem z dłużnikiem z Grecji? Nasza kancelaria specjalizuje się w windykacji międzynarodowej w tym w Grecji, proponujemy usługę kompleksową indywidualnie dobraną do danego dłużnika. Proponujemy działania począwszy od działań polubownych, przedsądowych, poprzez postępowanie sądowe, egzekucję komorniczą, a jak dłużnik ogłosi upadłość również zgłosimy Państwa wierzytelność w postępowaniu upadłościowym.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z ADWOKATEM

 

TEL. (+48) 71 707 27 27
EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.