Upadłość Hiszpania

Upadłość – Hiszpania – Zgłoszenie wierzytelności

Postępowanie upadłościowe w Hiszpanii to concurso de acreedores, postępowanie może się toczyć wobec dłużnika prywatnego, jak i do przedsiębiorcy w tym do spółek prawa handlowego jak i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

 
 

Upadłość w Hiszpanii

 

Aby ogłosić upadłość w Hiszpanii musi zajść przesłanka niewypłacalność dłużnika rozumiana jako brak zdolności do regularnego regulowania spoczywających na nim zobowiązań.

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania upadłościowego może wystąpić dłużnik, jak i wierzyciel.

Upadły dłużnik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za niewypłacalność i zostać ukarany. Sąd ma zadanie zbadać przyczynę niewypłacalności dłużnika oraz ustalić, czy zachowanie dłużnika lub innych osób przyczyniło się do doprowadzenia do niewypłacalności lub do pogorszenia sytuacji finansowej dłużnika.

 

Ogłoszenie upadłości dłużnika w Hiszpanii

 

Publikacja postanowienia o ogłoszeniu upadłości najczęściej odbywa się drogą elektroniczną. Odpis postanowienia o upadłości obligatoryjnie musi zostać opublikowany w dzienniku urzędowym - Boletín Oficial del Estado.

 

Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym w Hiszpanii

 

Po rozpoczęciu postępowania upadłościowego wierzyciele muszą zgłosić swoje wierzytelności w terminie jednego miesiąca od daty publikacji orzeczenia w dzienniku urzędowym, a syndyk jest zobligowany powiadomić każdego z wierzycieli wskazanych w dokumentacji przekazanej przez dłużnika.

Zgłoszenie wierzytelności musi zostać sporządzone w formie pisemnej  i musi zawierać niezbędne informacje na temat kwoty wierzytelności, daty powstania i terminu wymagalności, charakteru i oczekiwanej kategorii. Do zgłoszenia należy również załączyć dokumenty potwierdzające.

 


WSTĘPNA ANALIZY SPRAWY JEST BEZPŁATNA - SPRAWDŹ TO...


 

Upadłość w Hiszpanii – Pomoc prawna

 

Masz problem z dłużnikiem z Hiszpanii? Nasza kancelaria specjalizuje się w windykacji w Hiszpanii, kompleksowo zajmujemy się sprawą począwszy od działań polubownych, przedsądowych, poprzez postępowanie sądowe, egzekucję komorniczą, a jak dłużnik ogłosi upadłość również zgłosimy Państwa wierzytelność w postępowaniu upadłościowym.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z kancelarią.

 

tel. +48 71 707 27 27

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.