Odszkodowanie za nieudane wakacje

Jak uzyskać odszkodowanie, kiedy wakacyjny wyjazd nie spełni naszych oczekiwań?

Kończy się sierpień, ale wciąż jest sezon na wakacje i wyjazdy. Te zagraniczne do ciepłych krajów trwają nawet cały rok. Studenci mają jeszcze miesiąc wolnego, a osoby pracujące na etacie mogą swój długi urlop wykorzystać w dowolnym terminie.

Część z nas zapewne zakończyła już swoje urlopy. Ale czy wszyscy wrócili z nich zadowoleni? A co jeśli organizator nawalił i wyjazd był niezgodny z umową?To wcale nie są rzadkie przypadki, a pamiętajmy, że biuro podróży ma wobec nas określone w umowie obowiązki, z których, niestety, niejednokrotnie nie wywiązuje się należycie.

Z odsieczą przyjdzie nam wtedy adwokat, który pomoże uzyskać odszkodowanie za nieudany wypoczynek. W tym artykule znajdziemy garść przydatnych informacji jak postępować w takich przypadkach oraz jak znaleźć dobrego adwokata.

 

 

Umowa z biurem podróży

 

To dokument, który będzie dla nas szalenie ważny na każdym etapie postępowania odszkodowawczego, bowiem to on jest podstawą do wskazania, jakie warunki nie zostały przez organizatora spełnione

Pamiętajmy, aby uważnie przeczytać umowę i warunki, jakie biuro nam zaproponowało i natychmiast po przyjeździe, porównać je z tymi, które zastaliśmy na miejscu. Jeśli znajdziemy jakieś niedociągnięcia, braki i odchylenia od tego, co zostało zawarte w umowie to należy od razu udokumentować te fakty. Takie dowody pomogą adwokatowi uzyskać satysfakcjonującą nas sumę pieniędzy za zmarnowany urlop.

Co najczęściej może pójść nie tak?

 • Oznaczenie gwiazdkowe hotelu nie zgadza się z tym, jakie zastajemy na miejscu
 • Warunki higieniczne i sanitarne urągają normom cywilizowanych krajów(robactwo, brud, brak ciepłej wody itp.) – w tym przypadku możliwe są do uzyskania naprawdę wysokie kwoty odszkodowań
 • Jedzenie jest niesmaczne lub jego forma nie zgadza się z tą zagwarantowaną w umowie – w takich przypadkach również można liczyć na wysokie odszkodowania. Trudno, bowiem wyobrazić sobie pobyt bez jedzenia lub z posiłkami niespełniającymi norm żywieniowych i sanitarnych.
 • Brak obiecanych wycieczek, brak animatora, atrakcji dla dzieci, brak basenu, hałasy czy też paskudny widok z okna, brudna pościel lub brak personelu sprzątającego.

Tak, każda z tych rzeczy może być podstawą do wysunięcie przez klienta roszczeń w stosunku do biura podróży.

 

A co mówią statystyki - ile osób uzyskało odszkodowanie?

Wynika z nich, że połowa osób składających reklamację odzyskała należne pieniądze.

Zatem co druga reklamacja nie byłą uwzględniana. Dlatego tak ważne jest, aby takie postępowanie powierzyć dobrej kancelarii prawnej. Sami, jako osoby nieobeznane w temacie możemy nie zwrócić uwagi na pewne zapisy czy regulacje, a nie znając swoich praw, dać się niejako zbyć organizatorowi wycieczki.

Korzystając z usług profesjonalisty możemy uzyskać naprawdę wysokie odszkodowanie za niemal każdą niedogodność.

 

Wakacje to powinien być czas beztroski i relaksu

Decydując się na zorganizowany wypoczynek, powierzamy się w ręce biura podróży, które powinno dopełnić wszelkich starań, aby to był dla nas piękny czas, w którym nie musimy martwić się o nic. Pamiętajmy, zatem że w obliczu niedopełnienia obowiązków gwarantowanych nam w umowie, możemy egzekwować swoje prawa, w czym na miejscu w Polsce pomoże nam dobry adwokat. Wrocław obfituje w liczne kancelarie, a pośród nich, z pewnością znajdziemy najlepszą, która pomoże nam uzyskać materialną rekompensatę zmarnowanego urlopu.

 

Jak znaleźć dobrą kancelarię adwokacką?

We Wrocławiu nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Pamiętajmy, że w takich sprawach warto zaufać specjaliście. Dobry adwokat zajmie się naszym przypadkiem kompleksowo i z pewnością zwróci uwagę na kwestie, które sami, jako laicy moglibyśmy przeoczyć.

Adwokat zajmujący się sprawami o odszkodowania ma duże doświadczenie i niewątpliwie pomoże odzyskać pieniądze za stracone nerwy. Dobra kancelaria adwokacka będzie miała pozytywne opinie w Internecie, a jej skuteczność w odzyskiwaniu pieniędzy dla klientów będzie bardzo wysoka. Sprawne działanie specjalisty pomoże zapomnieć o niedogodnościach, a uzyskane pieniądze przeznaczyć, na przykład, na dodatkowy wyjazd.

Nasza kancelaria oferuje profesjonalną pomoc w dochodzeniu:

 • odszkodowanie za wypadek komunikacyjny
 • odszkodowanie za wypadek śmiertelny
 • odszkodowanie za szkody na osobie z oc
 • odszkodowania za błędy lekarskie
 • odszkodowanie z ubezpieczenia na życie
 • odszkodowanie za wywłaszczenie
 • wynagrodzenie za służebność przesyłu (słupy, rury na posesji)
 • odszkodowanie za niesłuszny areszt
 • odszkodowanie za mienie
 • odszkodowanie dla osób represjonowanych, wobec których stwierdzono nieważność orzeczenia albo wydano decyzję o internowaniu w związku z wprowadzeniem w dniu 13 grudnia 1981 r. w Polsce stanu wojennego

Zapraszamy do współpracy z naszą Kancelarią.

Adwokat Ewa Wąsowicz

 

.