Łódź zadośćuczynienie za represje

Łódź - zadośćuczynienie za represje komunistyczne - wyrok

Tym razem w Łodzi kolejny sukces, udało nam się uzyskać wysokie zadośćuczynienie za represje komunistyczne dla dzieci osoby represjonowanej za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego.

Represjonowany był osadzony w areszcie PUBP w Brzezinach oraz w więzieniu w Łodzi. W maju 1949 roku został przeniesiony do więzienia w Rawiczu, skąd następnie trafił do Ośrodka Pracy w Strzelcach Opolskich.

 


Łódź - Zadośćuczynienie za represje

Osoby, które aktywnie przeciwstawiały się reżimowi komunistycznemu, walczyły o niepodległość Polski i zostały osadzone w więzieniach mają prawo uzyskać należną rekompensatę finansową. W latach 1944-1989 wiele osób poddano represjom, takim jak internowanie, przedłużenie służby wojskowej czy nawet pozbawienie wolności, wielu też zostało zamordowanych.

 

Odszkodowanie za represje komunistyczne - pomoc prawna

 

 Byłeś represjonowany? Ktoś z twojej rodziny przeżył represje komunistyczne? A może ktoś ze znajomych nie otrzymał jeszcze zadośćuczynienia i odszkodowania za doznane represje stalinowskie?

Skontaktuj się ze mną, Prowadzę sprawy w całej Polsce, między innymi we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi czy też w Krakowie i w wielu innych miejscowościach.

Z chęcią pomogę uzyskać należne odszkodowanie za represje.

Tel. (+48) 726 670 454 (obsługuję również klientów z zagranicy)

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Łódź - Zadośćuczynienie za represje komunistyczne - Wyrok sądu

 

 


 

Sygn. akt XVIII Ko 23/21

 

Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia  5  stycznia  2022 r.

Sąd Okręgowy w Łodzi, XVIII Wydział Karny w składzie:

Przewodniczący: SSO MMK

                           

Protokolant:  PW

w obecności Prokuratora MK

po rozpoznaniu w dniu 2.06., 24.11.2021 r., 5.01.2022 r.

sprawy z wniosku MP i AW

o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę wynikłą z wykonania wobec LK wyroku byłego Sądu Okręgowego w Łodzi z dnia 14 kwietnia 1949 roku, w sprawie sygn. akt Sr 253/49,

na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy  z dnia 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (Dz.U. z 1991 r. Nr 34 poz. 149 z późn. zm.),

1.zasądza od Skarbu Państwa – Sądu Okręgowego w Łodzi na rzecz MP i AW kwoty po 300.000 (trzysta tysięcy) złotych dla każdej z nich, tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wynikłą z wykonania wobec LK wyroku byłego Sądu Okręgowego w Łodzi z dnia 14 kwietnia 1949 roku, w sprawie sygn. akt Sr 253/49, z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się wyroku,

2. oddala wniosek w pozostałym zakresie,

3. zasądza od Skarbu Państwa na rzecz Marii Pietrzyk i Anny Wąs kwoty po 295 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć) złotych 20 (dwadzieścia) groszy tytułem zastępstwa procesowego.