Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym na Łotwie

Upadłość – Łotwa – Zgłoszenie wierzytelności

Upadłość na Łotwie ma na celu podział majątku upadłego dłużnika pomiędzy jego wierzycieli, aby ich roszczenia w jak najwyższym stopniu zostały zaspokojone. Podstawową przesłanką do ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność dłużnika. Spółka, podobnie jak inni dłużnicy, jest uważana za niewypłacalną, jeżeli utraciła zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań finansowych.

 

Upadłość na Łotwie-  Jakiego dłużnika uznaje się za niewypłacalnego?

 

Dłużnika łotewskiego spełniającego poniższe przesłanki uznaje się za niewypłacalnego, chyba że zostanie przedstawiony dowód przeciwny.

Dłużnika uznaje się za niewypłacalnego, jeżeli:

1. dłużnik oświadczy, że jest niewypłacalny, oraz nie istnieją żadne szczególne przesłanki uzasadniające nieprzyjęcie tego oświadczenia;

2. dłużnik zaprzestał realizacji płatności;

3. w toku postępowania egzekucyjnego w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości ustalono, że dłużnik nie jest w stanie spłacić swojego długu w całości;

 

Rejestr upadłości na Łotwie

 

W Łotewskim rejestrze upadłości znajdziemy następujące dane:

  • Zarządcy czyli inaczej syndyka masy upadłości,
  • postępowania upadłościowego dotyczącego osób fizycznych i prawnych,
  • postępowania w zakresie ochrony prawnej,
  • pozasądowe postępowania w zakresie ochrony prawnej.

Rejestr upadłości jest dostępny dla wszystkich, a wpisy w nim zawarte mają rękojmię wiary publicznej.

 

Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym na Łotwie

 

Aby móc dochodzić zaspokojenia swoich należności odnoszących się do postępowania upadłościowego wierzyciel musi zgłosić wierzytelność na piśmie (zgłoszenie wierzytelności). Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym należy doręczyć syndykowi masy upadłości nie później niż w przewidzianym terminie zgłoszenia. Oczywiście muszą być przygotowane zgodnie z obowiązującym prawem i językiem łotewskim.

 

 Zgłoszenie wierzytelności - pomoc Adwokata

 

Nasza kancelaria specjalizuję się w restrukturyzacji, oddłużaniu i upadłości gospodarczej. Możemy również zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym w kraju jak i zagranicą. Proponujemy wstępną analizę Twoją sytuacji, w  celu znalezienia optymalnego rozwiązanie – postaramy  się uratować Twoją firmę.

 

Dłużnik z Łotwy nie płaci? Adwokat pomoże

 

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

 

WSTĘPNA WERYFIKACJA SPRAWY WINDYKACYJNEJ W NASZEJ KANCELARII JEST OCZYWIŚCIE BEZPŁATNA, POUFNA I NIEZOBOWIĄZUJĄCA DO ZAWARCIA UMOWY.

 

SKORZYSTAJ BEZ RYZYKA