Komornik Słowenia

Słowenia – Komornik – Postępowanie egzekucyjne

W Słowenii egzekucja komornicza podlega jednolitym zasadom określonym w ustawie o egzekucji i zabezpieczaniu roszczeń cywilnych (Zakon o izvršbi in zavarovanju – ZIZ). Egzekucja komornicza oznacza przymusowe wykonanie tytułu egzekucyjnego (wyroku, nakazu zapłaty) przez sąd, który nakazuje zaspokojenie roszczenia.

 

Komornik w Słowenii - wniosek o egzekucję komorniczą

 

Postępowanie egzekucyjne prowadzone  przez Komornika wszczyna się na wniosek wierzyciela. Wniosek może złożyć bezpośrednio wierzyciel. W Słowenii nie występuje przymus adwokacki, ale wnioski zazwyczaj składa adwokat (odvetnik) który ma odpowiednie przygotowanie w tej dziedzinie. Sądem właściwym do rozpoznawania wniosków o egzekucję jest sąd rejonowy.

 

Koszty egzekucji komorniczej w Słowenii

 

Koszty egzekucyjne w pierwszej kolejności pokrywa wierzyciel. Wierzyciel jest zobowiązany wpłacić zaliczkę na poczet kosztów egzekucyjnych w wysokości i w terminie, które określi sąd. Jeżeli wierzyciel nie złoży kaucji, sąd zawiesza egzekucję. Na wniosek wierzyciela dłużnik jest zobowiązany do zwrotu kosztów poniesionych przez wierzyciela.

 

Co może zająć Komornik?

 

Środki egzekucyjne w Słowenii służące egzekucji świadczeń pieniężnych obejmują:

  • sprzedaż ruchomości dłużnika,
  • sprzedaż nieruchomości,
  • cesję wierzytelności pieniężnej dłużnika,
  • wykup innych praw własności lub praw rzeczowych oraz rejestrowanych papierów wartościowych,
  • sprzedaż udziałów/akcji w spółce oraz przekazanie środków pieniężnych przechowywanych przez instytucję płatniczą (tj. bank).

 

Egzekucja komornicza – pomoc adwokata

 

Dłużnik ze Słowenii nie reguluje należności? Masz tytuł wykonawczy? Chcesz skierować sprawę do komornika, a nie wiesz jak?

 


WSTĘPNA ANALIZA SPRAWY JEST BEZPŁATNA I NIEZOBOWIĄZUJE DO ZAWARCIA UMOWY


 

Nasza kancelaria adwokacka pomoże Państwu rozwiązać problem, wyjaśnimy wszystkie rozbieżności i pomożemy w skierowaniu sprawy do Komornika w Słowenii.

Szukasz kancelarii, która się wszystkim zajmie kompleksowo, serdecznie zapraszamy. Prowadzimy sprawy począwszy od działań windykacyjnych, poprzez postępowania sądowe w Polsce i w Słowenii, oczywiście kierujemy sprawy do egzekucji komorniczej i nadzorujemy ten proces. W przypadku gdy dłużnik ogłosi upadłość również możemy Państwa reprezentować.

Skontakuj się z nami:

tel. (+48) 71 707 27 27

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.