Upadłość Litwa

Upadłość – Litwa – Zgłoszenie wierzytelności

Postępowanie upadłościowe na Litwie służy rozwiązywaniu problemów finansowych przedsiębiorców związanych z trudnościami płatniczymi i niewypłacalnością. Postępowanie ma zagwarantować wszystkim wierzycielom równy podział należności z majątku dłużnika.

 

Upadłość na Litwie

 

Upadłość czyli bankructwo przedsiębiorstwa obejmuje spieniężenie wszystkich aktywów przedsiębiorstwa i sporządzenie planu spłaty zadłużenia, a następnie umorzenie pozostałych długów po upływie racjonalnego okresu (zazwyczaj okresu trzech lat).

Aby dochodzić roszczenia, wierzyciele muszą udowodnić istnienie wierzytelności, albo przed sądem, albo przed syndykiem masy upadłości – likwidatorem odpowiedzialnym za restrukturyzację lub likwidację aktywów dłużnika.

 


BEZPŁATNA ANALIZA SPRAWY POD KĄTEM MOŻLIWOŚCI JEJ ODZYSKANIA


 

Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym na Litwie

 

Zgłoszenie wierzytelności musi zostać sporządzone na piśmie, muszą być zachowane wszelkie normy obowiązujące na Litwie. Wierzyciele ponoszą pełną odpowiedzialność za zgłoszenie wierzytelności. Wielokrotnie spotykaliśmy się z informacjami o brakach w zgłoszeniach, co powodowało odrzucenie zgłoszenia. Jeżeli nie masz wiedzy jak to zrobić lepiej zaufaj profesjonalistom.

 

Rejestr upadłości na Litwie – Rejestr Handlowy

 

Na Litwie nie ma odrębnego rejestru upadłości, wszelkie informacje o kontrahentach można sprawdzić w rejestrze handlowym, w którym również znajdziemy informację o upadłości spółki.

 

Masz problem z dłużnikiem z Litwy?

ADWOKAT CHĘTNIE POMOŻE

 

 Nasza kancelaria specjalizuje się w windykacji na Litwie, kompleksowo zajmujemy się sprawą począwszy od działań polubownych, przedsądowych, poprzez postępowanie sądowe, egzekucję komorniczą, a jak dłużnik ogłosi upadłość również zgłosimy Państwa wierzytelność w postępowaniu upadłościowym.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

KONTAKT

Tel: +48 71 707 27 27

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.