Windykacja w Finlandii

Windykacja – Finlandia

Kontrahenci z Finlandii na ogół regulują swoje należności w terminie, ale zdarzają się też niesolidni fińscy dłużnicy.

Windykację należności międzynarodowych prowadzimy we wszystkich Państwach Unii Europejskiej jak i poza nią, prowadzimy ją przy udziale naszych lokalnych współpracowników. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie prowadzić postępowania windykacyjne w Finlandii. Działalność windykacyjna w Finlandii jest licencjonowana i nadzorowana przez prawo. Odzyskiwanie należności należy w Finlandii do najskuteczniejszych na świecie.

 

Windykacja w Finlandii

Masz problem z odzyskaniem należności od fińskiego dłużnika? Postaramy się pomóc rozwiązać problem z nieuczciwym kontrahentem.  Wieloetapowość postępowania windykacyjnego ma spore znaczenie w skuteczności, dlatego też proponujemy podjęcie następujących kroków:

- wezwanie do zapłaty należności – stanowcze (z zachowaniem wymogów prawa polskiego, jak i fińskiego) przypomnienie o ciążących na kontrahencie obowiązkach może przyczynić się do zapłaty należności przez dłużnika.

- windykacja polubowna (pozasądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot (sprzedaży wierzytelności).

- giełda wierzytelności – rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego wpływu na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

Windykacja w Finlandii na etapie postępowania sądowego

- w przypadku niemożności dojścia do porozumienia na drodze pozasądowej, pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Jednak przed skierowaniem sprawy do sądu, staramy się zweryfikować prawdopodobieństwo odzyskania należności po uzyskaniu tytułu wykonawczego. Nie sposób jest skierować sprawę do sądu jak nie będzie z czego odzyskać należności. Najczęściej wybieraną metodą jest uzyskanie sądowego nakazu zapłaty, rzadziej wytoczenie dłużnikowi procesu cywilnego. W postępowaniach mamy możliwość wytoczyć następujące postępowania:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Finlandii lub w Polsce

Windykacja w Finlandii na etapie egzekucji komorniczej

– przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego w Finlandii. Sprawujemy kontrolę nad przebiegiem procesu egzekucji i informujemy o postępach.

- upadłość / bankructwo dłużnika  – Jeżeli dłużnik ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, nasza kancelaria może taką czynność wykonać dla Państwa, a następnie proponujemy nadzór nad przebiegiem tego postępowania oraz weryfikujemy możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik z Finlandii nie płaci?

Windykacja w Finlandii - pomoc prawna

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

Weryfikacja sprawy windykacyjnej w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

 

Windykacja należności