Windykacja – Estonia

Problem z dłużnikiem z Estonii? Postaramy się pomóc rozwiązać problem z nieuczciwym kontrahentem.

Skuteczność windykacji w Estonii zależy od wielu czynników, przede wszystkim czas i stanowczość przeprowadzonych działań. Oczywiście do  przeprowadzenia profesjonalnych procedur windykacyjnych konieczna jest specjalistyczna wiedza prawnicza dopasowana do rynku estońskiego.

Znajomość języka oraz obowiązujących przepisów prawa krajowego, uzależniają od skuteczności odzyskania długów w Estonii.

Wieloletnie doświadczenie naszych prawników pomaga skutecznie prowadzić kompleksową obsługę prawną w zakresie windykacji należności, zarówno w kraju jak i za granicą, w tym na terenie Estonii. W celu najwyższej skuteczności windykacji do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

 


 

Windykacja w Estonii

Wieloetapowość postępowania windykacyjnego ma spore znaczenie w skuteczności, dlatego też proponujemy podjęcie następujących kroków:

- wezwanie do zapłaty należności – stanowcze (z zachowaniem wymogów prawa polskiego, jak i estońskiego) przypomnienie o ciążących na kontrahencie obowiązkach może przyczynić się do zapłaty należności przez dłużnika.

- windykacja polubowna (pozasądowa) – w tym zakresie staramy się skontaktować z dłużnikiem bezpośrednio i przeprowadzić negocjację w sprawie spłaty zadłużenia, Windykacja polubowna trwa od powstania zadłużenia (zlecenia nam windykacji) do momentu skierowania sprawy do sądu, zaspokojenia wierzytelności albo jej przeniesienia na inny podmiot (sprzedaży wierzytelności).

- giełda wierzytelności – rejestr dłużników – współpracujemy z międzynarodowymi giełdami wierzytelności, które mają na celu zbycie wierzytelności, jak również wywarcie określonego wpływu na dłużniku celem zmobilizowania go do spłaty długu, informacje o niespłaconych zadłużeniach i podmiotach będących dłużnikami trafiają do publicznej wiadomości.

- postępowanie sądowe - w przypadku niemożności dojścia do porozumienia na drodze pozasądowej, pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Jednak przed skierowaniem sprawy do sądu, staramy się zweryfikować prawdopodobieństwo odzyskania należności po uzyskaniu tytułu wykonawczego. Nie sposób jest skierować sprawę do sądu jak nie będzie z czego odzyskać należności. Najczęściej wybieraną metodą jest uzyskanie sądowego nakazu zapłaty, rzadziej wytoczenie dłużnikowi procesu cywilnego. W postępowaniach mamy możliwość wytoczyć następujące postępowania:

  • postępowanie o europejski nakaz zapłaty
  • europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń
  • europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym – w celu bezpośredniego zabezpieczenia zapłaty
  • postępowanie sądowe przed Sądem w Estonii lub w Polsce

- egzekucja komornicza – przygotowanie wniosku egzekucyjnego i skierowanie go do odpowiedniego Komornika Sądowego w Estonii. Sprawujemy kontrolę nad przebiegiem procesu egzekucji i informujemy o postępach.

- upadłość / bankructwo dłużnika  – Jeżeli dłużnik ogłosił upadłość należy zgłosić wierzytelność w postępowaniu upadłościowym, nasza kancelaria może taką czynność wykonać dla Państwa, a następnie proponujemy nadzór nad przebiegiem tego postępowania oraz weryfikujemy możliwości skutecznego odzyskania należności.

 


Dłużnik z Estonii nie płaci?

Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń +48 71 707 27 27

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Weryfikacja sprawy windykacyjnej w naszej kancelarii jest oczywiście bezpłatna, poufna i niezobowiązująca do zawarcia umowy. Skorzystaj bez ryzyka.

 


 

Windykację należności prowadzimy w kraju jak i zagranicą min.:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy