odszkodowanie za represje stalinowskie

Odszkodowanie za represje stalinowskie – jak je uzyskać? Wrocław

Odszkodowania za represje stalinowskie  (komunistyczne)

zgodnie z przepisem wydanym przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN)oddział Komisji ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu informuję iż zgodnie z przepisem art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 23.02.1991 r. /Dz.U. 1991 nr 34 poz. 149 z późniejszymi zmianami) o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego

oraz art. 45 b Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiego, przysługuje od Skarbu Państwa odszkodowanie za poniesioną szkodę i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę wynikłe z wykonania przeczenia albo decyzji. W razie śmierci tej osoby represjonowanej uprawnienie przechodzi na małżonka, dzieci i rodziców.

Odszkodowanie za represje - Wrocław

 

Żądanie odszkodowania za represje stalinowskie należy zgłosić w odpowiednim sądzie okręgowym lub wojskowym sądzie okręgowym.

 


WSTĘPNA ANALIZA SPRAWY JEST BEZPŁATNA - ZAPRASZAM


 

 

Odszkodowanie za represje stalinowskie - komunistyczne - Pomoc prawna

 

Nasza kancelaria adwokacka posiada bardzo duże doświadczenie i odpowiednie kompetencję w w prowadzeniu spraw związanych z represjami komunistycznymi w tym w odszkodowaniach za represje i unieważnianiu wyroków komunistycznych, co pozwala nam uzyskać adekwatne rezultaty satysfakcjonujące klientów.  Zapewniamy pomoc prawną we wszystkich formalnościach, a ostatecznie w uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania i zadośćuczynienia za represje. Nasza główna siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy klientów z całej Polski.

Bezpośredni kontakt do adwokata specjalizującego się w dochodzeniu odszkodowań za represje stalinowskie: Adwokat Ewa Wąsowicz tel. +48 726 670 454 oraz email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Masz pytania skontaktuj się z nami, wszystko wyjaśnimy.

 
Komu przysługuje odszkodowania za represje stalinowskie - sprawdź TUTAJ.