Windykacja – Wielka Brytania

Windykacja należności w Wielkiej Brytanii jest dużym problemem od otwarcia rynku na polskich pracowników, jak również firmy z Polski. Ilość naszych obywateli na terenie Anglii, Irlandii, Walii czy Szkocji wielokrotnie się zwiększyła, co za tym idzie ilość problemów z dłużnikami z Wielkiej Brytanii również znacząco wzrosła.

Windykacja w Wielkiej Brytanii

Nasza kancelaria adwokacka wychodząc naprzeciw potrzebą specjalizuje się w dochodzeniu należności na rynku krajowym i międzynarodowym, w tym w prowadzeniu windykacji należności w Wielkiej Brytanii. Prowadzimy działania windykacyjne przeciwko angielskim dłużnikom – firmom jak i osobom fizycznym. Jeżeli Polak wyjechał zagranicę zostawiając w Polsce długi, możemy wszcząć procedury windykacyjne w Wielkiej Brytanii.  Windykacją należności zajmujemy się na każdym etapie postępowania, począwszy od wstępnych działań polubownym poprzez zastępstwo w procesie sądowym w Wielkiej Brytanii lub w Polsce o europejski nakaz zapłaty czy europejski tytuł egzekucyjny, jak również współpracujemy z komornikami w Anglii itp. Oczywiście prowadzimy nadzór nad postępowaniem egzekucji komorniczej, aby skuteczność była jak najwyższa. W przypadku gdy dłużnik ogłosił upadłość, reprezentujemy klienta w postępowaniu upadłościowym oraz zgłaszamy wierzytelność w tym postępowaniu.

 

BEZPŁATNA WERYFIKACJA SPRAWY POD KĄTEM REALNOŚCI JEJ ODZYSKANIA.

 

Jak skutecznie windykować należności w Wielkiej Brytanii?

Bardzo ważnym parametrem w skutecznej windykacji jest szybkość podjętych działań i prewencja czyli tzn. dmuchanie na zimne. Według nas najważniejszym jest weryfikacja kontrahenta angielskiego pod względem możliwości finansowych tj. jego wypłacalności.  Pomagamy w przeprowadzeniu weryfikacji klientów pod względem wypłacalności przed rozpoczęciem współpracy. A jeżeli już się przydarzy problem z klientem który zwleka z płatnością należy działać stanowczo i szybko, aby skuteczność była najwyższa, aby było z czego egzekwować należności.

Adwokat w Wielkiej Brytanii

Aby skuteczności naszych działań była jak najwyższa podejmujemy współpracę z najlepszymi adwokatami z Wielkiej Brytanii czy też kancelariami windykacyjnymi działającymi bezpośrednio na rynku lokalnym. Dostosowanie działań prawno-windykacyjnych do prawa lokalnego jest bardzo ważne w procesie dochodzenia należności.

Wezwanie do zapłaty dłużnika z Wielkiej Brytanii

Nasza kancelaria jest również otwarta na pomoc w wezwaniu dłużnika do zapłaty zgodnie z obowiązującym  prawem.

Windykacja należności - etapy postępowania windykacyjnego

W windykacji bardzo ważnym elementem jest złożoność całego procesu windykacyjnego. Naszym zdaniem należy rozpocząć od etapu polubownego - pozasądowego. Podejmujemy działania negocjacyjne, aby Państwa dłużnik zapłacił należność jak najszybciej. Zweryfikujemy dlaczego dłużnik nie płaci i przedstawimy mu konsekwencje nie regulowania należności. Jeżeli jednak dłużnik nie zamierza dojść do porozumienia proponujemy wszczęcie procedury sądową. Ze względu na fakt, iż te mogą być powolne i kosztowne, a ich wynik nieprzewidywalny, zalecamy tę drogę jedynie w przypadkach, gdy prawdopodobieństwo odzyskania należności jest bardzo wysokie. Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową przedstawiamy pełne warunki klientowi i za jego zgodą kierujemy sprawę dalej. Po uzyskanym tytule wykonawczym skutecznym na terenie Wielkiej Brytanii wszczynamy egzekucję komorniczą u Komornika sądowego Anglii, Walii, Irlandii czy Szkocji.  Zważywszy na miejsce prowadzenia egzekucji komorniczej zasady  prowadzenia postępowania w Anglii może się różnić od egzekucji w Walii. Jednakże w przypadku, gdy Twój dłużnik przebywa w Szkocji lub Irlandii Północnej, te zasady wyglądają jeszcze inaczej.

Współpraca z kancelarią adwokacką

Współpracujesz lub planujesz współpracować z kontrahentami z Wielkiej Brytanii lub zdarzył ci się problem z angielskim dłużnikiem, zapraszamy do współpracy. Na początku współpracy z naszą kancelarią proponujemy wstępną, bezpłatną i niezobowiązującą do zawarcia umowy weryfikację sprawy. Oczywiście weryfikacja jest poufna. Należy przesłać do nas dokumentację w sprawie z opisem sytuacji na jakim jest etapie.

Windykacja w Wielkiej Brytanii - Pomoc Adwokata

Masz pytania w sprawie – skontaktuj się z nami: +48 71 707 27 27