Adwokat

Windykacja - Włochy

Jak skutecznie windykować we Włoszech?

Problem z nieregulowaniem zobowiązań przez Włoskich dłużników jest nagminne. Jak w życiu Włochom się nie śpieszy, tak też jest w płatnościach. Kontrahentom często trzeba „przypominać” o spłacie zadłużenia.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w windykacji należności międzynarodowych, w tym od kontrahentów włoskich. W pierwszej kolejności należy wezwać dłużnika do zapłaty należności, wezwanie od adwokata specjalizującego się w tej materii będzie najskuteczniejsze.  Nasza kancelaria adwokacka współpracuje z jedną z największych międzynarodowych giełd wierzytelności, wpis na taką ogólnodostępną giełdę dobrze wpływa na zmobilizowanie dłużnika do uregulowania należności. Proponujemy kontakt pośredni i bezpośredni w ramach windykacji. W przypadku braku dojścia do porozumienia, proponujemy skierowanie sprawy na drogę postępowanie sądowego.

Postępowanie sądowe przeciwko dłużnikom z Włoch

W przypadku problemów z włoskimi  dłużnikami proponujemy kilka możliwości prowadzenia postępowania sądowego. Współpracujemy z adwokatami we Włoszech za pośrednictwem których możemy skierować sprawę do sądu bezpośrednio we Włoszech. Często lepszym rozwiązaniem jest skierowanie pozwu do sądu w Polsce, np. o europejski nakaz zapłaty, lub o zwykły nakaz zapłaty, a następnie o europejski tytuł egzekucyjny. Wybór postępowania jest zależny od dokumentacji w sprawie i jest bardzo złożony. Oczywiście proponujemy wstępna analizę takiej sprawy. Po uzyskaniu postanowienia sądu, wyroku, nakazu zapłaty, ENZ, ETE, gdy dłużnik w dalszym ciągu nie reguluje zobowiązań kierujemy sprawę do egzekucji komorniczej.

Egzekucja komornicza we Włoszech

Wierzycielowi przysługuje prawo do wszczęcia egzekucji przeciwko dłużnikom. Podstawą skierowania egzekucji do majątku dłużnika jest tytuł wykonawczy zasądzający pewne i wymagalne roszczenie pieniężne. Włochy są partnerem w ramach projektu EJE ( Egzekucja Sądowa w Europie), którego celem jest poprawa egzekucji wyroków sądowych w Europie. We Włoszech przeprowadzenie egzekucji komorniczej dłużnika występuje przymus adwokacki, czyli jesteśmy zobligowani do wynajęcia adwokata włoskiego. Oczywiście współpracujemy z włoskimi adwokatami.

Nasza kancelaria adwokacka mieści się we Wrocławiu, obsługujemy klientów z całego kraju jak i z zagranicy m.in. z Włoch, Niemiec, Belgii oraz Wielkiej Brytanii i Szwecji i innych. Formalności możemy załatwić telefonicznie, zdalnie przez Internet czy też za pośrednictwem poczty / kuriera co pozwoli uniknąć kosztownych podróży do Polski. Adwokat kompleksowo przeprowadzi całą procedurę windykacyjną, sądową i egzekucyjną, a w przypadku ogłoszenia upadłości dłużnika, zgłosi wierzytelności w postępowaniu upadłościowym we Włoszech i będzie prowadzić nadzór nad tym postępowaniem.

 

Zajmujemy się windykacją należności zagranicznych na terenie Państw:

Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja , Czarnogóra , Czechy , Dania , Estonia , Finlandia , Francja , Grecja , Hiszpania , Holandia, Irlandia , Islandia, Izrael, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia,  Portugalia,  Rosja,  Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Tagi: windykacja międzynarodowa, windykacja zagraniczna, Włochy, dłużnik z Włoch,